białe sneakresy big star

Białe buty są ładne i uniwersalne. Trampki czy sneakersy w tym kolorze pasują niemal do wszystkiego i prawie każda kobieta takie ma. Niestety ich posiadanie i noszenie wiąże się z odwiecznym problemem. Na białym zawsze szybko widać wszelkie zabrudzenia, a brudne buty wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Jak więc wyczyścić białe trampki?

Płynem do naczyń

Płyny do naczyń są tak naprawdę uniwersalne. Można ich użyć do czyszczenia wielu rzeczy, nawet butów. Wystarczy zwilżyć trampki na wierzchu wodą, a następnie wetrzeć za pomocą szczotki do czyszczenia lub nawet szczoteczki do zębów, po czym zebrać brudną pianę na przykład ręcznikiem papierowym. Później trampki trzeba wysuszyć, ale białych nie suszymy na słońcu, gdyż może to spowodować pojawienie się żółtych plam.

Pastą do zębów

Jest to identyczny sposób, jak powyżej, ale zamiast płynu do naczyń używamy pasty i szczoteczki do zębów. Szczoteczka do zębów jest mała, więc pozwoli wyczyścić nawet zakamarki w podeszwie buta.

Soda oczyszczona i ocet

Te produkty idealnie sprawdzają się do sprzątania w kuchni i nie tylko, ale również można użyć ich do czyszczenia ulubionych sneakersów. Mieszamy w miseczce ocet z sodą w proporcjach 1:1 i wcieramy przy pomocy szczotki w trampki. Następnie wystarczy zostawić buty na kilkanaście minut i wytrzeć po tym czasie papierowym ręcznikiem.

Pranie trampek i tenisówek

Trampki to buty materiałowe z gumową podeszwą i czubkiem. Można więc je też prać i to nawet w pralce. Jednak sposób ten należy stosować w ostateczności, gdy nie działają powyższe sposoby. Nie róbmy też tego za każdym razem, bo im częściej będziemy całkowicie moczyć trampki, tym większe prawdopodobieństwo zniekształcenia się elementów tekturowych, usztywniających buty. Jeśli decydujemy się na pranie, należy wyjąć wcześniej sznurówki, bo w czasie wirowania mogą obetrzeć gumy. Zobacz również przepisy na domowe środki czystości https://cleanmind.pl/index.php/ct-menu-item-63/28-article-2
Nasz cennik https://cleanmind.pl/index.php/cennik
Więcej porad https://cleanmind.pl/index.php/porady-przepisy