Pranie dywanów średnio zabrudzonych i pranie wykładzin.

Dywany i wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia można skutecznie uprać w pralni stacjonarnej jak i u klienta w domu. Sposób, który stosujemy do prania średnio zabrudzonych dywanów nazywa się metodą ekstrakcyjną i charakteryzuje się tym, że zamoczeniu ulega tylko runo dywanu, osnowa (spód dywanu) pozostaje całkowicie suchy. Metoda ekstrakcyjna składa się z trzech zasadniczych etapów:

1 – bardzo dokładne odkurzenie dywanu, połączone z lekkim trzepaniem.
2 – nałożenie i wtarcie w głąb runa dywanu środków mających za zadanie rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń. 
3 - wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego Santoemma brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie.


Pranie dywanów bardzo brudnych.

Dywany, które są bardzo brudne zalecamy oddać do naszej pralni stacjonarnej. Pozwoli nam to na poddanie ich bardzo dokładnemu czyszczeniu które określa się mianem „pranie na wskroś”. Pranie takie składa się z następujących etapów:

1 – trzepanie dywanu.
2 – odkurzenie dywanu.
3 – kąpiel dywanu w basenie ze środkiem piorącym. Czas kąpieli dywanu w specjalnym basenie zależy przede wszystkim od stopnia zabrudzenia i rodzaju materiału z którego dywan został zrobiony. W trakcie kąpieli dywan zostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za pomocą szorowarki tarczowej.
4 – zmycie urządzeniem ciśnieniowy rozpuszczonych zanieczyszczeń.
5 – usunięcie z dywanu nadmiaru wilgoci.
6 – suszenie dywanu w specjalistycznej suszarni
7 – po całkowitym wyschnięciu dywany są ponownie odkurzane i szykowane do odbioru.


Oferujemy Państwu usunięcie roztoczy kurzu i innych alergenów poprzez bezpyłowe, głębokie (do 40 cm) pranie ekstrakcyjne dywanów, wykładzin itp. z 95% skutkiem usunięcia roztoczy, grzybów i pleśni.


Podane ceny są orientacyjne i za każym razem są ustalane indywidualnie w zależności od stopnia zabrudzenia dywanów lub wykładziny. Istnieje również możliwosć uzyskania rabatu przy większym zamówieniu.