Usługa akrylowania podłóg inaczej zwana polimeryzacją jest niezbędna do utrzymania podłóg w należytej czystości. Polimery kładzie się na podłogi wykonane z : PCV, linoleum, marmoleum, Tarkett. Tego tupu podłoża najczęściej spotykane są w: szkołach, przedszkolach, przychodniach czy szpitalach.

Pamiętajmy, że regularnie akrylowana podłoga praktycznie nie podlega zużyciu. Warstwa polimeru zabezpiecza i nie dopuszcza do porysowania czy uszkodzenia samej podłogi. Wygląd podłogi po polimeryzacji nie zostawia wątpliwości, że lśni ona nienaganną czystością. Powłoka akrylowa ma także właściwości antypoślizgowe. Zabezpiecza użytkowników przed niebezpiecznymi wypadkami. Najważniejszą cechą polimeru jest łatwość w utrzymaniu podłogi w czystości. Izolująca warstwa zabezpiecza podłogę przed działaniem wody i wnikaniem w nią brudu. Po wykonaniu usługi do czyszczenia wystarczy mop i woda z niewielką ilością delikatnego detergentu.

 

Etapy polimeryzacji podłóg: 

  • dokładne oczyszczenie podłogi za pomocą odkurzacza
  • szorowanie mechaniczne powierzchni podłogi z użyciem odpowiedniego środka, w celu usunięcia pozostałości starej warstwy polimeru
  • przemycie podłogi wodą w celu neutralizacji odczynu pH
  • nałożenie nowej warstwy polimerów, w zależności od potrzeb 1-3 warstwy utwardzenie polimeru wysokoobrotową polerką